Sağlık Bakanlığı onaylı Mobil Sağlık Tarama Aracımızın kurşun izolasyonlu röntgen bölümü TAEK (Türkiye Atom Enerji Kurumu) tarafından lisanslanmıştır. Akciğer Grafisi çekimlerinde Yüksek Çözünürlüklü Röntgen Cihazı kullanılmakta, röntgen teknisyenimiz tarafından çekilen grafiler radyoloji ve göğüs hastalıkları uzmanlarımız tarafından değerlendirilerek raporlanmaktadır.

Günümüzde gelişen sanayi ile birlikte mesleki akciğer hastalıkları, diğer tüm meslek hastalıkları arasında sıklık açısından birinci sırada yer almaktadır.

Çalışanlarınızın ilk işe girişlerinde, çalışacakları sektördeki işe uygun olup olmadıklarını tespit etmek amacıyla işe giriş sağlık raporu düzenlemek yasal zorunluluktur. ASEL Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi LTD. ŞTİ. bünyesinde bulunan iş yeri hekimleri çalışanlarınızı muayene ederek, gerekli laboratuvar tetkiklerini yaparak, sağlık raporlarını düzenlemektedir. İşyerinizin tehlike sınıfına göre bu sağlık raporları periyodik olarak tekrarlanacaktır. Düzenlenen sağlık raporları ve tetkikler çalışanlarınızın özlük dosyalarında arşivlenmelidir. Sağlık raporlarının muhafazası işveren sorumluluğundadır.

Fabrika ortamlarında çalışan işçilerin en az yılda bir kez akciğer grafileri çekilmeli ve en az 10 yıl süreyle saklanmalıdır.
Yıllık periyodlarda çekilen akciğer filimleri çok pratik olup, göğüs hastalıklarının teşhisinde ilk basamak yöntem olarak kabul edilmektedir. Akciğer filmleri, iş yerindeki solunum yollarını ve akciğerleri etkileyebilecek gaz, toz, duman ve kimyasal şartlar karşısında çalışanların maruz kaldıkları risklerin tespitinde ve değerlendirilmesinde büyük rol oynamaktadır.

mobil röntgen aracı
mobil röntgen aracı
sağlık biriminde akciğer röntgeni çekimi
sağlık biriminde akciğer röntgeni çekimi
sağlık birimi akciğer röntgen cihazı
sağlık birimi akciğer röntgen cihazı
mobil araçta akciğer röntgeni çekimi
mobil araçta akciğer röntgeni çekimi